Výstavy Miroslav Štolfa a Erik Sikora
Tahle akce už proběhla.

Vyberte si z aktuální nabídky.

22. 1. 2022 – 6. 3. 2022
Galerie města Blanska

vstupné: zdarma

Pořádá: Kulturní středisko města Blanska

Miroslav Štolfa
Zen a údržba motocyklu: Obrazy Miroslava Štolfy

Výstava pro Galerii města Blanska vychází z cyklu obrazů a kreseb věnovaných reflexi motocyklového sportu. S legendární knihou Zen a údržba motocyklu z roku 1974 tato výstava sdílí svoji snahu o kombinaci dvou na první pohled odlišných témat, jakým je duchovní meditace a mnohovrstevnatý vztah člověka a stroje. Obrazy pojaté ve stylu krotké moderny přináší nejen vhled do motorkářského prostředí. K tomuto tématu se Štolfa dostal prostřednictvím své osobní zkušenosti s motorkářstvím, pro své obrazy čerpal inspiraci z návštěv brněnského Masarykova okruhu. Neméně podstatnou součástí jsou také asambláže a obrazy věnované mikrostruktuře stroje, v nichž realistická mechanika motorů a součástek přechází do podoby reflexe nejednoznačného vztahu k technicky orientované civilizaci.

kurátorka Jana Písaříková


Erik Sikora
Okolíkola

Prostor bílé galerijní Pracovny se noří do zvukové nahrávky zážitku z jízdy na kole slovenského multimediálního umělce Erika Sikory. Autor pro tentokrát nechává stranou své oblíbené média, video i youtuberství, a raději všechno soustřeďuje na site-specific skladbu. Experimentálním bicyklovým muzikálem komentuje okolí kola a navádí návštěvníky galerie dívat se ušima. Audioperformance je procházkou na kole, písničkami o kole a všeho kolem kol. Sikora svým audio-landartem rozvíjí fascinaci banálním tématem všedních dnů. Dadaistickým přístupem k dílu hravě osvobozuje institucionální prostor od pravidel a nutí k prožití.

kurátorka Júlia Chodúrová Bútorová


Galerii města Blanska provozuje KSmB, výstavy se uskutečňují za finanční podpory MKČR.Galerie města Blanska, Dvorská 2 facebook.com/galerieblansko

úterý, čtvrtek, pátek 10,00-12,00 12,30 – 17,00
středa 10,00-12,00 12,30-19,30
víkend 14,00-17,00

Označení akce:
akce pro děti, akce pro dospělé, akce pro seniory
Místo konání:
Galerie města Blanska, Blansko
Pořadatel:
Kulturní středisko města Blanska

Hybešova 1
Blansko

https://www.kulturablansko.cz