JANOUŠEK-WRÓBLEWSKI QUARTET | Jazzový gauč 2022
Tahle akce už proběhla.

Vyberte si z aktuální nabídky.

17. 3. 2022, 19:00 h
klub Gauč

vstupné: 150,- Kč   |   další informace ke vstupu na akci

Pořádá: Kulturní středisko města Blanska

Koncert nového jazzového cyklu v dramaturgii Radima Koláře na klubu Gauč Blansko.

Pozvánka dramaturga: "Michal Wroblewski patří k nejmoderněji orientovaným saxofonistům s obrovským hudebním přesahem, kterým se vyznačují hudebníci, zabývající se více než jen jazzovou avantgardou, také soudobými kompozicemi a soudobou improvizovanou, volnou hudbou. Všichni členové uskupení tvoří inspirativní a intelektuálně přesahující hudbu běžného vnímání."

JANOUŠEK-WRÓBLEWSKI QUARTET
Štěpán Janoušek – trombón
Michal Wróblewski – saxofon
Miloš Klápště – kontrabas
Jan Chalupa – bicí
JWQ je akustický kvartet kombinující improvizovanou hudbu s kompozicemi z dílny obou dechařů. Kvartet byl původně zásadně ovlivněn newyorským jazzovým downtownem (Sex Mob, Medeski-Martin-Wood, Bobby Previte, Ray Anderson, Marty Ehlrich), postupem času se tato přímá inspirace částečně vytratila a z kvartetu se stal soubor kradoucí z tolika zdrojů až hanba. Skladby jsou eklektické, hudba čerpá z různých tradic, vše je propojeno totální improvizací.
Štěpán Janoušek je již řadu let učitelem trombónu na Konzervatoři Jaroslava Ježka, dále příležitostně vyučuje na Frýdlantské a Pražské jazzové dílně. Zvítězil v celosvětové trombonové soutěži J.J. Competition, jako trombónista a zpěvák působí v kapelách Marz, Skety, Concept Art Orchestra, Jazzdock Orchestra, je členem divadelní společnosti Farma v jeskyni, spolupracuje se souborem soudobé hudby Berg jako člen orchestru i jako sólista.
Michal Wróblewski je saxofonista, který kromě JWQ vede tělesa E Converso, Nejtek-Klápště-Wróblewski, Swomp a norsko-české trio KIAP, které založil při studiích v Oslu. Kromě toho je členem improvizačního dua Karm (s německým kytaristou Torstenem Papenheimem) a gipsy-jazzové kapely Futur Swing. Dále působí jako skladatel soudobé hudby, dramaturg festivalu Jazz Goes to Town a pedagog (HAMU, JAMU, Konzervatoř Jaroslava Ježka, ZUŠ Kouřim)
Miloš Klápště je basista, který v současné době působí v kapelách Anety Langerové, Doroty Barové, Beaty Hlavenkové a souboru Tryptych. V minulosti spolupracoval například s: Nerez, Richardem Mulerem, Sisou Feherovou nebo kapelou Voila. Kromě kontrabasu hraje i na basovou kytaru a syntezátory.
Jan Chalupa je vyhledávaným bubeníkem. Spolupracuje s divadelním spolkem Farma v jeskyni, je členem souborů Talaqpo, E Converso, častým hostem Pražského improvizačního orchestru, dříve byl členem kapely Jananas. Studoval na JAMU, HAMU a Konzervatoři Jaroslava Ježka, také působí jako pedagog.
www.wroblewski.cz

Partnerem Jazzového gauče je společnost DCT Czech. Děkujeme za podporu!


Doplňující informace ke vstupu

vstupné 150 Kč | prodej začne hodinu před koncertem u vstupu do klubu | platby pouze v hotovosti | možnost rezervace vstupenek na ksmb@blansko.cz | kapacita omezena

Označení akce:
akce pro dospělé
Místo konání:
klub Gauč, Blansko
Pořadatel:
Kulturní středisko města Blanska

Hybešova 1
Blansko

https://www.kulturablansko.cz