Andělská sobota a Adventní koncerty v Dělnickém domě vol. 2
Tahle akce už proběhla.

Vyberte si z aktuální nabídky.

4. 12. 2021, 10:00 h
město Blansko

vstupné: vstup volný

Pořadatel: Kulturní středisko města Blanska

10:00 | knihovna (pořádá Městská knihovna Blansko)
Dětské knižní promítání – O čertovi + dílnička výroba hvězdiček
O zlomyslném čertíkovi Florimónovi, který se z vyhřátého pekla vydal na svět, aby lidi strašil a různě jim škodil. A taky o Vánocích, kdy by neměl být nikdo sám. A o kominici Tradamile, která…
Návod na tvoření hvězdičky do Andělského průvodu a nebo jen tak na ozdobu a navození vánoční atmosféry s Evou Juračkovou

14:00 | zámek (pořádá Muzeum Blanenska)
O cukrářce Barborce a zatoulaném čertíkovi – Divadlo Úsměv
Adventní příběh pro děti. Po pohádce přesun účastníků ze zámku v doprovodu zámeckého anděla do areálu farnosti sv. Martina za sv. Mikulášem. Nezapomeňte s sebou hvězdičku a zvoneček.

cca 15:30 | dvůr Farnosti sv. Martina (pořádá Farnost sv. Martina)
Přivítání sv. Mikuláše a obdarování malým překvapením viz info níže.

online přenos na facebookové stránce Kultura Blansko
sváteční slovo sv. Mikuláše a zažehnutí 2. adventní svíce na náměstí Republiky

cca 16:30 | Dělnický dům (pořádá kulturní středisko)
Adventní koncerty v Dělnickém domě vol. 2
ZUŠ Blansko – žáci pěveckých oddělení
Martini Band

Adventní koncerty v Dělnickém domě pořádají Kulturní středisko města Blanska a ZUŠ Blansko.


Zapojte se do Andělské soboty, staňte se blanenským andělem!

V sobotu 4. prosince může každý Blanenšťák podpořit atmosféru adventu a zapojit se se svými blízkými do Andělské soboty. Farnost sv. Martina připravila pro rodiče s dětmi po 15 hodině přivítání sv. Mikuláše na farním dvoře. Pro děti je připraveno malé překvapení. Společně sv. Mikuláši zazpívají a zatančí andělskou píseň (už teď se ji můžete učit podle videa na youtube)

Sv. Mikuláš poté přijde na náměstí Republiky, zažehne druhou svíci na adventním věnci a pronese sváteční slova, která můžete sledovat v přímém online přenosu na Facebooku Kultura Blansko.

Abyste jste se cítili jako opravdový anděl, vybavte se na cestu andělskými zvonky a vezměte si andělskou hvězdičku. Návod na její výrobu najdete na facebooku knihovny a budete si ji moci vyrobit také v dílničce s Evou Juračkovou v knihovně.

A protože anděl je vnímán především jako posel dobra přinášející ochranu před zlým – z tradic víme, že anděl doprovází Mikuláše, aby upozornil na dobré skutky těch, kteří k němu předstupují – budou mít blanenští možnost o druhé adventní sobotě stejně jako po celou dobu adventu napsat svá Andělská přání a pověsit je na Andělský strom přání na nádvoří zámku v otevírací době Muzea Blanenska. Kartičky na vepsání Andělských přání připravilo kulturní středisko a jsou k vyzvednutí na zámku, v Informační kanceláři Blanka, na recepci Dělnického domu a na pokladně Kina Blansko.

PS: Také pro blanenské anděly platí aktuální pravidla a nařízení vlády, proto buďme ohleduplní ke svému okolí. Zvon zní díky svému srdci, tak ať i v našich srdcích zní touha po přátelství, radosti a stáváme se posly dobra.

Akce je součástí blanenského adventního kalendáře 2021.

Označení akce:
akce pro děti, akce pro dospělé
Místo konání:
město Blansko, Blansko
Pořadatel:
Kulturní středisko města Blanska

Hybešova 1
Blansko