Komentovaná prohlídka: Štětinovi // Kvet Nguyen
Tahle akce už proběhla.

Vyberte si z aktuální nabídky.

8. 1. 2023, 18:00 h
Galerie města Blanska

Pořádá: Kulturní středisko města Blanska

Komentované prohlídky dvou výstav s kurátorkami Andreou Kaňkovskou a Júlií Chodúrovou Bútorovou.
Přitomní budou i autor a autorka výstavy Brambory.Roman a Tereza Štětinovi: Brambory
19. 11. 2022 – 8. 1. 2023Roman a Tereza Štětinovi přináší téma brambor, které kontextualizují s aktuálním děním i rodinnými vzpomínkami. Tereza zpracovává v bramborách, krystalech, kmenech stromů a keramických reliéfech svůj vztah k rodné krajině kolem Tasova. Vrací se ke svým kořenům: ke grafickým technikám i vzpomínkám. Pracuje s padlým kmenem z vlastní země, odkazuje na krystaly, které se nacházejí na polích. Roman do společného dialogu vnáší prostorové a závěsné obrazy vyplétané jutovinou, Tereza do nich intervenuje keramickými reliéfy. Celou instalaci dokresluje zvuk a video vaření kamenů, které reaguje na existenciální úzkost dnešního světa v synchronicitě s rodinným domácím štěstím.
kurátorka Andrea KaňkovskáKvet Nguyen: Neškodný jako ty
19. 11. 2022 – 8. 1. 2023“Hořím a vyhořívám protože jsem se doteď odevzdávala. Stoupala na plný plyn bez možnosti zpomalit. Rekapituluji. Nastavuji si hranice. Hledím na fotografie, které se mi hromadí. Díky těmto fotkám cítím. A prozatím mi to stačí.” Kvet Nguyen
Výstava vietnamské Slovenky, fotografky a aktivistky Kvet Nguyen je intimním vhledem do archivu rodinných analogových fotografií autorky. Přes sociální a kulturní kontext vietnamské diaspory je také vizuální tematizací světa. Odkrývá otázky rozpomínání, vytěsnění paměti, trápení, úcty, lásky a domova.
Kurátorka Júlia Chodúrová Bútorová

Označení akce:
akce pro dospělé, akce pro rodinu
Soubory k akci:
ev_2607_gmb-kvet-ig-post2-1.jpeg
Místo konání:
Galerie města Blanska, Blansko
Pořadatel:
Kulturní středisko města Blanska

Hybešova 1
Blansko

https://www.kulturablansko.cz