LETNÍ DÍLNA / Otevřený ateliér + SITU workshopy
Tahle akce už proběhla.

Vyberte si z aktuální nabídky.

11. 7. 2022 – 14. 7. 2022
Galerie města Blanska

vstupné: 80

Pořádá: Kulturní středisko města Blanska

Úhel pohledu / otevřený ateliér uvnitř galerie pro malé i velké s chutí tvořit, přístupný bez rezervace po dobu 4 dnů.

Podívat se na svět z jiného pohledu může přinést nová poznání a umožňuje nám získat nový vhled do situací a světa, ve kterém žijeme. V dílně si vyzkoušíte různé umělecké disciplíny a postupy. V rámci jednotlivých stanovišť zapojíte všestranně svou tvořivou mysl i tělo.

Vhodné pro všechny věkové kategorie. Vstup na den 80,-

Od 12. do 14. 7. budou v rámci projektu SITU probíhat speciální SITU workshopy zaměřené na skupinovou práci s veřejným prostorem pod vedením umělců. Pro víc informací sledujte stránku SITU. K účasti je potřebná rezervace rezervacegalerie@blansko.cz Vstup 80,-

SITU workshopy budou probíhat dopoledne od 10:00 do 12:30 pro děti 6 – 12 let a od 13:30 do 16:00 pro děti 13 a víc let.

12. 7. Urban cool tour / Mikuláš Medlík / Jak vzniklo město a proč je uspořádáno zrovna takhle? Co a kdo ovlivňuje, jaké bude v budoucnu? Město jako domy a prostor mezi nimi. Hravý úvod pro zvídavé děti i dospělé, kteří chtějí vědět, jak pracuje a přemýšlí architekt a urbanista. Můžete se těšit na upovídanou a tvořivou procházku po Blansku ve skutečnosti i na mapě.

13. 7. / Přitiskni se k městu / Marie Kuncová / Pohybová dílna ve venkovním otevřeném prostoru. Inspirací nám budou městské objekty a místa, které často přehlížíme, anebo naopak nás něčím přitahují a baví. Svým tělem těmto místům můžeme vtisknout nový nádech. Někdy stačí jen chvilku postát a zavřít oči. Kromě zážitků bude našim výstupem série hravých fotografií.

14. 7. / Landart / Hynek Skoták / Vydáme se společně hledat odlesky slunečního světla a vodní hladiny, zachytíme je a ozdobíme s nimi části města. Cílem je ukázat si, že i pomocí jednoduchých technik a nejlevnějších materiálů můžeme vytvářet působivá díla, že víc než o výsledek může jít o proces tvorby, hledání, ohmatávání si možností přímo v terénu. Pozornost bude zaměřena na krajinu okolo řeky, na její proměny v závislosti na počasí. Ukážeme si formou landartových cvičení s odrazem světla, jak lze pracovat a pohybovat se v krajině a prožívat ji v nových souvislostech.

Označení akce:
akce pro děti
Soubory k akci:
ev_1718_LVD-plakat.jpeg
Místo konání:
Galerie města Blanska, Blansko
Pořadatel:
Kulturní středisko města Blanska

Hybešova 1
Blansko

https://www.kulturablansko.cz