SAKRAPES (bluegrass)
Tahle akce už proběhla.

Vyberte si z aktuální nabídky.

1. 6. 2022, 19:00 h
Dělnický dům

Pořádá: Kulturní středisko města Blanska

SAKRAPES – Brno

Bluegrassovou kapelu SAKRAPES z Brna tvoří již legendární muzikanti s mnohaletou praxí ve věhlasných brněnských kapelách tohoto žánru – Smutňáci, Trapeři, Uhlák, Vědro, Eben, Classic Newgrass Quartet, Blue Watter Mill Band a Poutníci. Tyto kapely působily na brněnské bluegrassové scéně v 70. a 80. letech 20. století.

Kapelu založila pětice zkušených hráčů v roce 2000 pod názvem Kaktus a od roku 2004 hraje pod jménem SAKRAPES. Během jejího trvání kapelou prošlo několik muzikantů, výměny se týkaly zejména postů basisty a banjisty a od roku 2013 hraje SAKRAPES ve stabilizované podobě.

SAKRAPES vám nabídne tradiční bluegrassovou muziku, která vychází z původní hudby evropských přistěhovalců do USA.

Zvuk je dán akustickými nástroji a čistým příjemně zbarveným vokálem. Muzikanti kapely vám předvedou brilantní instrumentální brejky, kompaktní doprovod s patřičným drivem a pestrý vokální projev 3 zpěváků v kapele.

Osou repertoáru kapely SAKRAPES jsou vybrané melodické písně jmenovaných kapel, písně v podobě „cover verzí“s vlastními texty, které vesměs vznikly překladem z tradičních originálů. Tyto skladby kapela nacvičila v průběhu svého trvání a většina z nich je zachyceny na dvou CD, které kapela dosud vydala. Repertoár doplňují rychlé intrumentálky pro banjo, mandolínu, dobro a kytaru, v případě country bálů ještě známé skladby a evergreeny převzaté od interpretů americké a české country hudby a bluegrassu.

Kapela SAKRAPES je ryze amatérská, muzika je pro hráče velkým koníčkem a účinným posilujícím prostředkem k jejich náročným povoláním – IT specialisté, lékař, výzkumník a penzista.

SAKRAPES vystupuje v klubových pořadech, na přehlídkách, festivalech, tanečních zábavách a country bálech, na kulturních a sportovních akcích a rautech, zkrátka všude tam, kde je vyžadován styl country & bluegrass a tím i dobrá nálada a pohoda. Ty kapela vozí sebou a šíří dokola.

SAKRAPES – obsazení kapely:

Pavel Petržela – zpěv, mandolína

Jirka Skryja – zpěv, kytara

Vlastimil Smutný – zpěv, dobro

Václav Vacek, alt. Milan Škaroupka – banjo

Vítězslav Zeman – kontrabas

V delších koncertních blocích doplňuje kapelu hráč na foukací harmoniku Honza Skryja

Kapela má své www stránky – www.sakrapes.cz a profil na sociální síti FB/sakrapes.

Doplňující informace ke vstupu

předprodej vstupenek v Blanenské informační kanceláři Blanka, síti Ticketportal, na www.ticketportal.cz a hodinu před koncertem v místě konání | možnost rezervace na ksmb@blansko.cz

Označení akce:
akce pro dospělé
Soubory k akci:
ev_1350_SAKRAPES-plakat-A1.jpeg
Místo konání:
Dělnický dům, Blansko
Pořadatel:
Kulturní středisko města Blanska

Hybešova 1
Blansko

https://www.kulturablansko.cz