【Tereza a Roman Štětinovi【Kvet Nguyen
Tahle akce už proběhla.

Vyberte si z aktuální nabídky.

19. 11. 2022 – 8. 1. 2023
Galerie města Blanska

vstupné: vstup zdarma

Pořádá: Kulturní středisko města Blanska

Roman a Tereza Štětinovi: Brambory
19. 11. 2022 – 8. 1. 2023
Vernisáž: 19. 11. 17:00

Roman a Tereza Štětinovi přináší téma brambor, které kontextualizují s aktuálním děním i rodinnými vzpomínkami. Tereza zpracovává v bramborách, krystalech, kmenech stromů a keramických reliéfech svůj vztah k rodné krajině kolem Tasova. Vrací se ke svým kořenům: ke grafickým technikám i vzpomínkám. Pracuje s padlým kmenem z vlastní země, odkazuje na krystaly, které se nacházejí na polích. Roman do společného dialogu vnáší prostorové a závěsné obrazy vyplétané jutovinou, Tereza do nich intervenuje keramickými reliéfy. Celou instalaci dokresluje zvuk a video vaření kamenů, které reaguje na existenciální úzkost dnešního světa v synchronicitě s rodinným domácím štěstím.

kurátorka Andrea Kaňkovská

Kvet Nguyen: Neškodný jako ty
19. 11. 2022 – 8. 1. 2023
Vernisáž 19. 11. 17:00

“Hořím a vyhořívám protože jsem se doteď odevzdávala. Stoupala na plný plyn bez možnosti zpomalit. Rekapituluji. Nastavuji si hranice. Hledím na fotografie, které se mi hromadí. Díky těmto fotkám cítím. A prozatím mi to stačí.” Kvet Nguyen
Výstava vietnamské Slovenky, fotografky a aktivistky Kvet Nguyen ze Slovenska je intimním vhledem do archivu rodinných analogových fotografií autorky. Přes sociální a kulturní kontext vietnamské diaspory je kromě toho také vizuální tematizací světa. Odkrývá otázky rozpomínání, vytěsnění paměti, trápení, úcty, lásky a domova.

kurátorka Júlia Chodúrová Bútorová

Označení akce:
akce pro dospělé, akce pro rodinu
Soubory k akci:
ev_1155_gmb-kvet-stetinovi-plakat-A1-1.jpeg
Místo konání:
Galerie města Blanska, Blansko
Pořadatel:
Kulturní středisko města Blanska

Hybešova 1
Blansko

https://www.kulturablansko.cz