NOVINKY Z KULTURNÍHO STŘEDISKA

Běloch si myslí, že když bude všechno vědět, bude všemu rozumět... *)

Vydáno: 3. 5. 2022 / upraveno: 5. 5. 2022

A bude vůbec něco...?   Co myslíte tím něco?; celkem objektivně se dá říct, že „něco“ už je.

A proč je zrovna tohle...?   No protože si myslíme, že „tohle“ je zajímavé, kvalitní, neobvyklé….. Taky „to“ chybělo v celkové programové nabídce co do žánru, charakteru zpracování, termínového umístění během roku, v rámci relace výše vstupného…..

Proč není něco jinýho…?   Protože něco „jinýho“ je jindy nebo jinde pořádané jinými. I na to se snažíme brát co největší ohled.

Chceme něco pro všechny…!   Něco „pro všechny“ bohužel (bohudík?) neexistuje; pokud se vám nelíbí tohle, může se vám líbit tamto.

Mně se nelíbí nic…!   ...cenzurováno…

Tady se nikam nedá jít…!   Pokud je tohle jeden z vašich prvních kulturních pokusů, dejte nám, a tím i sobě, ještě párkrát šanci; třeba se někde „něco“ chytne...

No to jste se zase vycajchnovali…!   Asi se nejedná o pochvalu, ale i tak děkujeme.

To jsou samý výmluvy...!!   Váš názor, vaše nejlépe konkrétní zkušenost, nás zajímá; nabízíme jakoukoli formu smysluplné debaty, včetně osobního setkání. Ozvěte se nám.

Děláte si to jenom pro sebe…!!   Naštěstí nejenom pro sebe, v publiku bývá na první pohled docela pestrá směsice.

Kdokoli jinej by to dělal líp…!!!   Nemáme za to, že všechno víme, ani že se všechno hned daří. Snažíme se o pestrost, termínovou flexibilitu s ohledem na kolegy a další instituce a ekonomickou udržitelnost všech pořadů, žánrových cyklů i městských akcí. Věnujeme kulturnímu dění maximum času a energie, protože sami chceme žít v kulturním prostředí.

Jak „děti soutěžíli, zpívali a tancovali“... tak to bylo skvělé. To pookřeje radostí MK stejně jako já a mnoho dalších. Pokračování komunikačního bizáru na „plný koule“.   Ano, zdá se. Někteří evidentně oblibujete víc konfrontaci, než spolupráci. Mimochodem v předchozích dvou větách, mimo zvláštní stylistiky, máte dvě interpunkční chyby. (Za upozornění na naše překlep(-y) děkujeme jedné vstřícně naladěné účastnici komunikace; o vás se, bohužel, nejedná…)

Vůbec tomu nerozumíte…!!!!!   Máme naopak pocit, že podobná ventilace pseudonázorů vzniklých spíš jako kopance a plivance, je srozumitelná dost. Jeden člen našeho týmu navíc několik let s deprivovanými jedinci blízce pracoval; věřte, že vám rozumí, snad jen pomoct vám nikdo z nás nebude umět. Nesmíte se na nás zlobit…

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Vít Šujan

* Tento téměř kompletně fiktivní rozhovor se mohl odehrát na libovolné asociální síti i v reálu kteréhokoli města – s výjimkou Blanska; tady lidé komunikují pouze věcně, znale a slušně...

Sdílej: