NOVINKY Z KULTURNÍHO STŘEDISKA

Jak si nejlépe a bez komplikací užít Vítání sv. Martina – informace k podmínkám vstupu na akce

Vydáno: 9. 11. 2021

Kulturní středisko města Blanska připravovalo jako hlavní organizátor tradičních čtyřdenních městských slavností Vítání svatého Martina během podzimu bohatý kulturní program. Současný svět si s námi ale zlomyslně zahrává, a proto prosíme vás všechny, kteří se plánujete zúčastnit některé z akcí (nebo nejlépe všech) nejen o velkou shovívavost, ale i součinnost dle vlastních možností. Jen tak proběhne program od čtvrtka 11. 11. do neděle 14. 11. maximálně plynule a bez zbytečných komplikací.

Jak na to?

Pokud nejste očkovaní, nebo nemáte potvrzení o prodělání nemoci do 180 dnů, velmi pomůžete při organizaci vstupu včasným otestováním (t. č. platnost PCR 72 h, antigen 24 h). Testuje se v těchto místech: ČČK – Chelčického 1186/56, Nemocnice Blansko – Sadová 1596/33. Pro komfort všech účastníků akce bude také připravena možnost podstoupit antigenní test od Českého červeného kříže Blansko v místě.

V pátek 12. 11. se můžete otestovat před koncertem Nezmarů v označené místnosti budovy kina od 18:30 hodin.

V sobotu a neděli bude ČČK testovat v prostorách ZUŠ Zámek 3

Před sobotní akcí Na víno s Martinem budou zdravotníci provádět testy od 12:30 do 16:00 hodin, v neděli se mohou zájemci nechat prověřit od 9:30 do 13:30 hodin. Na testy v pátek, v sobotu i v neděli je nutné se předem registrovat přes web www.cck-blansko.cz.

Odkazy na rezervační formuláře mobilního odběrového týmu ČČK:

I návštěvníci bez rezervace budou mít možnost podstoupit antigenní test, ale až po otestování přednostně přihlášených. Je nutné počítat s tím, že od 1. 11. 2021 si ve většině případů test na onemocnění Covid-19 osoby starší 18 let hradí jakožto samoplátci. Děti do 12 let nejsou povinny prokazovat svou bezinfekčnost.

Návštěvníci sobotní akce Na víno s Martinem si zakoupí degustační set za 50 Kč; současně proběhne kontrola bezinfekčnosti. Po ní obdrží dospělý návštěvník žlutý náramek, děti do 18 let pak červený. Očkovaní nebo ti, co se prokážou bezinfekčností i k následujícímu dni, mají možnost vyžádat si náramek modrý, který jim umožní vstup i na nedělní program a tam už jen podstoupí zběžnou optickou kontrolu. Jediným vstupem do ohraničeného prostoru zámeckého parku v sobotu 13. 11. bude místo mezi prodejními stánky proti zdi blanenského zámku.

V neděli 14. 11. přibude ke vstupu do parku u ZUŠ pak ještě místo vjezdu z ulice Dvorské (jiné vstupy budou uzavřeny). U obou bran se bude označovat modrým náramkem bezinfekčnost doposud nekontrolovaných návštěvníků.

Těšíme se na vás a věříme, že největší městské slavnosti společně zvládneme prožít ke spokojenosti všech a za stálého zdraví.

Aktuální informace naleznete na martin.blansko.cz.

Vít Šujan

Sdílej: