zpět na kalendář

adventní den sobota 26. 11. 2022

Divadelní představení

26. 11. 2022, 14:00 h
Muzeum Blanenska

vstupné: Vstupné zdarma

V rámci cyklu Advent na blanenském zámku uvedeme divadelní představení pro děti v podání Maňáskového divadla Prostějov. Děti budou moci shlédnout sérii tří pohádek – Hrnečku vař, O Smolíčkovi a O zlaté rybce.

Maňáskové divadlo Prostějov hraje od roku 1998. Zaměřuje se na klasické pohádky s využitím mravního poučení, básniček a písniček,  které děti většinou znají, a proto se mohou i aktivně zapojit.

Organizátor: Muzeum Blanenska, p. o.

1. adventní sobota

26. 11. 2022, 15:00 h
náměstí Republiky

vstupné: vstup zdarma

zámek
14:00 | Hrnečku vař, O Smolíčkovi, O zlaté rybce – Maňáskového divadla Šternberk 

náměstí Republiky

14:30–17:00 | fotografování u vánočního stromu – profesionál fotograf Martin Pištěk za poplatek vyfotí a vytiskne milou památku

15:00–17:00 | adventní dílničky pro děti – výroba adventních svícnů s Domem dětí a mládeže Blansko 

15:00 | Vocal group – sváteční pásmo hudby a slova

16:00 | Aritmic Band – ZUŠ Kuřim pod vedení Pepina Koláře

17:00 | sváteční slovo Martina Kopeckého, faráře Čs. církve husitské, zažehnutí 1. adventní svíce

Občerstvení v Baru U stromku | otevírací dobu a aktuální info najdete na facebookové stránce baru

změna programu vyhrazena

Organizátor: Kulturní středisko města Blanska

Rozsvícení vánočního stromu na Klepačově

26. 11. 2022, 16:30 h
Zvonička, Klepačov

Rozsvícení vánočního stromu na Klepačově

Organizátor: - neuvedený -

Příběh Divokého Zápachu

26. 11. 2022, 19:00 h
Dělnický dům

vstupné: 130 Kč   |   on-line předprodej

psychowesternová komédie s písněmi a tanci 

představení někdejšího spoluzakladatele DsSlawjena Víta Šujana a jeho přátel
hudba, aranžmá: Zbyněk Petržela, Vít Kuběna, Aleš Bláha & VŠ
choreografie: Ema Rosa
výtvarná spolupráce: Helena Pernicová

V rámci cyklu Do ptačích ploutví a rybích křídel.

Nudu nejmenovaného městečka kdesi na jihozápadě kdysi spojených Států jen tu a tam a vždycky spíš nepatrně rozptýlí událost, která by stála za řeč. Starousedlíkům nejde upřít pozorovací schopnost, těm mladším zase snaha – ovšem bezvýsledná… Dá se ale pak na takovém místě vůbec žít? A je možné s takovým osazenstvem tak dlouho trvající situaci jakkoli změnit?
I stará munice se dá občas naládovat do nové winchesterovky, i zvětralé pivo po noci na poušti může zahnat žízeň...

Dolly – Helena Pernicová
Horry – Natálie Malachová
Cvrček – Kristýna Kalodová
Albín – Aleš Bláha
Krvavej Bill – Jan Mach
šerif & barman – Pavel Šašinka
starosta & novinář – Petr Škapa
doktor & hrobník – Vít Šujan
a
Vinnetou & Old Shatterhand j. h. – Zbyněk Petržela a Vít Kuběna (němé role na half playback doporučuje 5 lékařů a 1 hrobník).

Divadelní spolek Slawjena (www.slawjena.cz) kdysi vznikl svým aktérům poněkud navzdory, prožil hvězdné chvíle úspěšných produkcí i časy mnohaměsíční hibernace. Poslední dva roky využil jednak k částečnému rozšíření domovského zázemí, vedle Brna je teď také blanenským divadlem, ale především k personálnímu vyladění ansámblu.

Podobně jako na přelomu milénia před dvaadvaceti lety, i tentokrát k tomuto došlo někdy až úmorným zkoušením nové autorské hry s písněmi a tanci, a stejně jako před necelým čtvrtstoletím se i tentokrát žánrově jedná o western. Diváci a posluchači se tak mohou těšit na komorně laděnou komedii, nepostrádající crazy momenty, stylově vrstevnaté písně a nápadité choreografie sólistů i ansámblů.

Krátké citace v průběhu hry připomenou mnohé úspěšné filmy tuzemské i světové kinematografie nejen westernového směřování, svoje místo zde mají i současné aktualizace. Ti nejpozornější z diváků mohou zodpovězením kvizové otázky získat zatím nespecifikovaný divadelní bonus pro příště.

Vstupné 130 Kč.
Vstupenky v Blanenské informační kanceláři Blanka a v síti Ticketportal.

Organizátor: Kulturní středisko města Blanska

VÁNOČNÍ PŘÍBĚH

26. 11. 2022, 20:00 h
Kino Blansko

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová v podání Jiřiny Bohdalové. Její syn ztvárněný Karlem Rodenem řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vzájemné vztahy, ale u svátečního stolu se nakonec sejdou Jiří Lábus i Oldřich Kaiser, Jitka Sedláčková, Pavla Beretová, Máša Málková, Albert Čuba nebo Anna Fialová. Na horách se svátky rozhodne oslavit rodina Hynka Čermáka, a tak si zasněžené závěje užije i Jana Plodková, Jan Nedbal či Sára Sandeva. „Cítili jsme se s tímhle obsazením vlastně spíše jako diváci, než jako herečtí kolegové legend jako jsou třeba pánové Kaiser a Lábus. Kvůli našim záchvatům smíchu jsme museli dokonce záběry i stopnout. Ale rozhodně to stálo za to,“ svěřili se Anna Fialová a Václav Neužil s tím, že se diváci u nevšední podívané rozhodně nudit nebudou. „Všechno ve scénáři se točí kolem Vánoc, takže pohladí, je plný pohody, ale taky rozesměje a myslím, že se v něm najde každý,“ vysvětlila filmová studentka a zároveň chůva Sára Sandeva, se kterou souhlasí i Hynek Čermák. „Mě scénář překvapil tím, kolik postavám klade překážek. To mám moc rád, zvlášť u komediálních věcí. Situační humor vzniká z toho, že figura musí překážky překonávat a divák ví víc, než ony. A to je v tomhle scénáři skvěle vymyšleno,“ vysvětlil herec.

140 Kč / nevhodné do 12 let / česká verze / 118 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD

Organizátor: Kulturní středisko města Blanska